Obserwatorzy

sobota, 27 czerwca 2026

Nitki, nici, niteczki czerwiec i moja kartka .

 Witam Was

Dziś ostatnia już moja zabawa czerwcowa. Tym razem padło na Anettę i jej zabawę.


A w czerwcu Anetta nam zaproponowała "Słoneczne lato" a  wszystkie szczegóły znajdziecie TU 


  Przyznam się szczerze, że z prac  jakie mam zakamuflowane nic mi nie pasowało w tym temacie. A że kocham nad wyraz truskawki, a one są tylko w czerwcu to postanowiłam je wyhaftować. Wszak jakby nie patrzył mulina jest nitką więc do zabawy jak najbardziej pasuje. Mój haft truskawek przedstawia się tak:


Myślałam co by z niego zrobić bo nie lubię haftować do szuflady i doszłam do wniosku, że kartka z truskawkami zawsze się przyda i taką też zrobiłam. Nie jestem jakoś wybitna w robieniu kartek ale wiadomo nie od dziś że kocham pół[perełki a haft na kartce broni się sam. 


Użyłam też papieru w motyle  a taki też jest na banerku i jak by nie patrzył to w czerwcu jest tych motyli  mnóstwo, więc jest i dodatkowy akcent lata.

  


I na koniec tradycyjnie wszystkie moje prace jakie powstały w tej zabawie. Tak sobie myślałam, że opędzam tą zabawę samymi kartkami, ale na zestawieniu zbiorczym są tylko dwie kartki więc myślę że Anetta mi zaliczy taką interpretację lata. 


Póki co znowu mnie nie ma tym razem jestem u syna, który mieszka na wsi między Świdnicą a Wałbrzychem.
 A więc  pozdrawiam Was serdecznie i do napisania w lipcu !!



środa, 24 czerwca 2026

Kasia czerwiec i kartka z gratulacjami.

 Witam Was

Nie mam komu gratulować i nie mam czego, jakoś nic nie przychodzi mi do głowy. A taki jest 6 temat kartki u Kasi.


A szczegóły tej zabawy znajdziecie TU
 U mnie znowu karta z różą. Mój hafcik róży wygląda tak:


 Zarówno haft róży jak i ta barwiona kanwa pochodzą od Igiełki 

Co prawda te róże są stare i nie ma wzoru już w sklepie ale było ich 8 i bardzo lubię je wyszywać.

 Jak dla mnie mają tylko jedną wadę. Ja lubię wyszywać na kanwie 14ct i jak dla mnie są te róże za duże, mało który wykrojnik jest taki duży. Może trzeba się przerzucić na drobniejszą kanwę, ale oczy już nie te co kiedyś  a przy pomocy powiększającej lupy jakoś nie nauczyłam się haftować.

Z tą różą powstała oczywiście kartka gratulacyjna, pewnie kiedyś się na coś przyda, póki co trafiła do pudełka. 



No i na koniec wszystkie moje kartki jakie powstały w tej zabawie. Jak widzicie poniżej róże są już 3 a do tego 4 kartki w moim ulubionym formacie DL. Zdecydowanie trzeba zrobić inne. Jestem monotematyczna  niestety.


Pozdrawiam Was serdecznie 



You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...