Obserwatorzy

piątek, 11 grudnia 2020

I znowu się chwalę

 Witam Was

Dziś znowu nie będzie nic rękodzielniczego, dziś będę się znowu chwalić, tym razem moją zdolną córką :-)

Ale zanim to nastąpi przedstawiam przepiękną choinkę jaka stanęła w naszej Kędzierzyńskiej Galerii.A wracając do mojej córki, którą niektóre z Was miały okazję poznać osobiście, ma na imię Ola i ukończyła studia w kierunku pedagogiki specjalnej i nauczania przedszkolnego. Od jakiegoś czasu pracuje w  jednym z wrocławskich przedszkoli integracyjnych. Oprócz normalnej grupy dzieciaków, jest w tym przedszkolu pedagogiem specjalnym i prowadzi zajęcia indywidualne z dziećmi, które tego wymagają. 
Chciałam Wam się pochwalić jakie ona ma świetne pomysły na te indywidualne zajęcia.
Oczywiście teraz, w dobie przygotowań do Świąt Bożonarodzeniowych są to prace związane z przygotowaniem do nich. 
Jednym z nich jest wykonanie kartek świątecznych przez dzieci. Do tego zaopatrzyła się  w świąteczne szablony i dzieci robiły samodzielnie kartki świąteczne. Te kartki poniżej wykonały pięciolatki, ale nie takie całkiem zdrowe. 


 

A tu dzieła sześciolatkówZabawa była przednia, bo kto nie lubi  taplać się farbkami??

Innym zajęciem było ćwiczenie motoryki małej i koordynacji oko - ręka, które jest niezbędne w późniejszym pisaniu.
Ola przygotowała z kartonu taką choinkę
Jak by ktoś nie zauważył to to białe to są odwrócone nakrętki plastikowe z butelek. 
Dzieci za pomocą takich małych kolorowych szczypców ozdabiały choinkę wsadzając do nakrętek kolorowe pomponiki.


Jak ktoś ma,  można zamiast pomponików użyć małych kulek, jest jeszcze trudniej bo kulki są twarde  nie da się ich zgnieść , a na dodatek śliskie i to nie lada sztuka trafić nimi szczypcami do nakrętki, zwłaszcza małemu dziecku .
Zabawa była super. Szkoda tylko, że niestety w naszym kraju takie pomoce naukowe trzeba sobie przygotować samemu i do tego w domu w wolnym czasie. Niestety państwowe przedszkola nie zapewniają  ani czasu ani miejsca ani kasy. Póki co jestem dumna z moja córki i cieszę się, że jeszcze jej się chce... oby jak najdłużej. 


Wybaczcie mi tą prywatę ale musiałam się pochwalić, bo samej mi się to podoba, a może ktoś skorzysta z pomysłów przy zabawie ze swoimi dziećmi.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za sympatyczne komentarze. 33 komentarze:

 1. Pomysły i wykonanie na najwyższym poziomie. Pogratuluj ode mnie córce kreatywności i zaangażowania! Nie dziwię się, że jesteś z niej dumna.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chwal się Aniu- to wspaniałe być dumnym z dziecka! twoja córcia jest, jak widzę, pedagogiem z prawdziwego zdarzenia, który oprócz poświęcenia swojego wolnego czasu i chęci ma jeszcze talent(świetnie zrobiona, pokolorowana choinka). Brawo! A dzieciaki na pewno szczęśliwe!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez te dzieci można w kompleksy wpaść :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu, wielkie brawa dla Oli za kreatywność i zaangażowanie w pracę z niepełnosprawnymi dzieciaczkami.
  Co do pieniędzy, to przecież szkoły i przedszkola (a ściśle mówiąc organ je prowadzący) dostają subwencję na każde dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, która właśnie na potrzeby tego dziecka ma być przeznaczona. Rodzic ma nawet prawo wystąpić o pisemne rozliczenie na co konkretnie poszły pieniądze dla jego dziecka. Ale wiem też, że organy prowadzące potrafią te pieniądze zachować dla siebie, jeśli nikt się o nie nie upomina. W mojej szkole na szczęście nie ma tego problemu (dzięki niektórym rodzicom właśnie, którzy są bardzo dociekliwi w tym temacie) i nawet ostatnio znów dokupowaliśmy pomoce dla dzieciaczków z ZA.
  Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne pomysły. Sama mam w domu mnóstwo nakrętek i z przyjemnością skorzystam z Waszego pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne pomysły ma córka, chętnie podebiore, ja również pracuje w przedszkolu. Niestety pracując w przedszkolu dużo pracy wykonuje się w domu, może z czasem i większym doświadczeniem, nabierze się wprawy, albo poprostu większość pomocy będzie się miało już gotowe. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiści Aniu że masz się czym chwalić, teraz takich pedagogów jest coraz mnie, którym coś się chce :) wielkie ukłony dla córki za kreatywność, dzieci na pewno były zachwycone :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne pomoce dydaktyczne :) ja też pracuję w przedszkolu państwowym i potwierdzam, że potrzeby naszej grupy są na ostatnim miejscu i praktycznie wszystkie pomoce przygotowujemy same... no cóż - taki kraj... dobrze że jesteśmy takie kreatywne, tylko szkoda że wszystko z własnej kieszeni... pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. trzeba być dumnym, zwłaszcza przy takiej kreatywności!:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dumna mama, córka ma talent manualny.Mam też w rodzinie taka osobę, myślę że jest to rodzaj powołania.Z tymi pomocami to racja, jak sobie nie kupi i nie zrobi to nie ma, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Aniu to dobrze o Tobie świadczy, że jesteś dumna z córki - przecież widać, że dziewczyna ma nie tylko talent do takich prac, to na dodatek wkłada w to serce. Kartki dzieciaczkom wyszły piękne i bardzo staranne.
  Mam nadzieję, że Oli zapał nie minie mimo różnych przeciwności.
  Pozdrawiam serdecznie, buziaki

  OdpowiedzUsuń
 12. Takiego zapału, chęci i miłości do pracy z tymi dzieciakami życzę Oli jak najwięcej. Wielkie brawa. Prace dzieci śliczne i bardzo starannie wykonane.
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chwal się chwal Aniu, masz świetna i kreatywna córę więc należy się nią chwalic. Widać, że jako Mam jesteś z Niej dumna :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pomysłowa ta Twoja córka i widać że oddana pracy którą wykonuje. Gratuluję takiej pociechy!. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 15. Wielkie gratulacje dla Twojej uzdolnionej pociechy :) Pięknie to wymyśliła i bardzo artystycznie przygotowała. Trzymam kciuki, aby jej się jeszcze długo chciało i aby miała pomoc ze strony przedszkola (choćby tylko finansową). Jeszcze raz duże ŁAŁ i pozdrawiam cieplutko Was obie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ślicznie macie w galerii. Aniu gratuluję wspaniałej Córki. Karteczki wykonane przez dzieci są bardzo ładne. Twoja Córka ma dobre serduszko i bardzo dba o swoich podopiecznych. Oby jak najwięcej takich osób z powołaniem. Pozdrawiam serdecznie.:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Taką prywatę bardzo popieram :) Brawa dla Ciebie, że tak wychowałaś córkę, i brawa dla córki, że jest tak pełna zapału, i brawa dla jej podopiecznych za przepiękne kartki :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękne prace i pomysły :-)Niestety tak jest u nas w części szkół i przedszkoli, że trzeba na własną rękę przygotowywać pomoce dydaktyczne :-( Ale we Wrocławiu, myślałam, że to tylko dotyczy biednych gmin?

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajnie poczytać, że są tacy kreatywni nauczyciele z pasją, którym się chce :) Pozdrawiam Aniu serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wspaniale! Takie zajęcia dla dzieciaków są zawsze interesujące. Dla maluszków bezcenne. Świetnie, że są pedagodzy, którzy działają mimo przeszkód. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak moja córka chodziła do przedszkola to czasami "podrzucałam" tam różne rzeczy np. bobinki czyli plastikowe kółka po taśmie dalekopisowej albo kartonowe rurki po papierze . Podziwiałam pomysłowość przedszkolanek jak widać nic się nie zmieniło panie nauczycielki dalej są kreatywne i dalej są te same braki " materiałowe". No może nikt już nie pamięta jak to było gdy wiadomości wysyłało się dalekopisem:)) Brawa dla córki po latach ciągle dzieci będą ją pamiętać.:)


  '

  OdpowiedzUsuń
 22. Pomysłowa Twoja córka a dzieci na pewno ją uwielbiają. Oby takich pań
  nauczycielek było jak najwięcej:)

  OdpowiedzUsuń
 23. Takie zajęcia dzieci lubią najbardziej, a przy tym rozwijają swoje umiejętności. Wielkie brawa dla Córki:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Aniu i bardzo dobrze że się i Córkę chwalisz, bo niepełnosprawność ciągle jest spychana na drugi plan, a te dzieci są tak samo ważne jak i te zdrowe- jak nie ważniejsze, bo ich start jest o wiele trudniejszy, a i życie daje im w kość.
  Moja średnia również kształci sie w tym kierunku, wiec pokażę Jej prace Twojej Oli.
  Buziaki dla Was, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. Oby więcej takich nauczycieli którzy chcą się podzielić swoją wiedzą. A swój czas w pracy w 100% wykorzystać na naukę z dziećmi. Super. Brawa za kreatywność dla córki. Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 26. Aniu chwal się kochana, bo jest czym! Dzieciaki to nasza duma, a jak jeszcze są tak bardzo zaangażowane w pracę z małymi dzieciaczkami to już w ogóle cudownie! Wspaniałe pomysły ma Twoja córcia. Ja przez 9 lat pracowałam jako wychowawca w zerówce przedszkolnej i miałam grupę integracyjną, a do dziś pracuje jako terapeuta pedagogiczny, choć kiedyś to tak ładnie nazywało się reedukator :)). W naszej branży co chwilę trzeba wymyślać nowości na zabawę i ćwiczenia jednocześnie, by dzieciaki nie nudziły się i chętnie wykonywały zadania :). Nie jest to łatwy kawałek chleba, ale satysfakcja olbrzymia!
  Buziaki kochana i jeszcze raz brawa dla córci!

  OdpowiedzUsuń
 27. Brawo Ola, pomysł z choinką genialny !!! karteczkowanie z chorymi dziećmi też nie jest łatwe. Brawo, brawo :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 28. I bardzo dobrze zrobiłaś, a przy okazji pokazałaś pomysły, które mogą podchwycić inne osoby.
  No i wyszło, po kim córka ma świetne pomysły. Brawo WY!
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 29. Rewelka Aniu ! Bardzo lubie takie prace ktore pomagaja dzieciom sie rozwijać :) brawa dla Cory !!!

  OdpowiedzUsuń
 30. To wielkie szczęście dla dzieci gdy mogą pracować z takim pedagogiem, szczególnie gdy są to dzieci potrzebujące szczególnej opieki. Masz Aniu wspaniałą córkę:)
  Uściski!

  OdpowiedzUsuń
 31. Brawa dla Twojej Córki!
  Pomysły są świetne i jak znajdę moment to taką choinkę zrobię dla wnusia:-)
  Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 32. Córka kreatywna po mamie - duma w pełni uzasadniona - gratuluję :-)

  OdpowiedzUsuń
 33. To prawda córka kreatywna a mama dumna. Super tak trzymać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie Dziękuję Wszystkim za odwiedziny i pozostawione komentarze.
Dziękuję, że jesteście , bez Was ten blog by nie istniał !!
Ania - iwanna59.blogspot.com

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...