Obserwatorzy

poniedziałek, 25 października 2021

Co mi w duszy gra..

 Witam Was 

Jak sam tytuł mówi  zaczynamy dziś od zabawy u Uli. 


W październiku  Ula w swoim przepisie umieściła cztery wytyczne. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ . No cóż przyznaję bez bicia że łatwo nie było. Cekinów w pracy jakoś nie lubię, bardzo mało ich używam, to samo dotyczy sznurka. Ale jak mus to mus.

 Nie chciałam aby była to kolejna kartka, postawiłam więc na pudełko, a właściwie pudełeczko, bo ma ono niewielkie wymiary. Przed jego metamorfozą  wyglądało tak :

Skorzystałam z przepisu Uli i postawiłam przede wszystkim na papier vintage. Miały też być cekiny i kolor czerwony. Jako że jest to pudełeczko świąteczne to kolor czerwony skojarzył mi się od razu z  poinsecją i takową umieściłam na moim pudełku. Z tym sznurkiem to miałam nie lada problem ale w końcu umieściłam pod kwiatem kokardkę sznurkową i kilka czerwonych cekinów.


I moje pudełeczko w całej okazałości.
Nie lubię jak wiecie postów z pracami na jedną zabawę. Tym razem Was chyba zaskoczę,  bo druga moja praca nie będzie dziś na żadną zabawę. Nie wiem czy pamiętacie ale od czasu do czasu testuję wzorki z haftem krzyżykowym dla Moniki 

 

Tym razem trafiły mi się do testowania, takie fajne śnieżynki. 


Skorzystałam w nich z kanwy ze srebrną i złotą nicią jakie kiedyś dostałam od Moniki.

W ostateczności śnieżynki trafiły na kartki świąteczne, takie w sumie proste , bo haftowałam na kanwie 14ct i wyszły dość spore.  
Wzór na te śnieżynki już wkrótce będzie  dostępny w Moniki sklepie

 A poniżej jeszcze wszystkie kartki osobnoA teraz to się już z Wami żegnam dziękując że nadal do mnie zaglądacie. 

Pozdrawiam Wszystkich 
czwartek, 21 października 2021

Bombka i jajo folkowe

 Witam Was

Tradycyjnie już dziś prace na dwie zabawy .  Po banerku widać, że będzie to kolejna praca na zabawę u Kasi  i kolejna praca na zabawę u Małgosi
Tym razem prace na obie zabawy mają w sobie motyw folkowy, a konkretnie góralski i obie zrobione są metodą patchworkowa. Jest to  bardzo  prosta metoda na zdobienie bombek i jajek i nie tylko.
  Jak ktoś jeszcze nie wie jak to ugryźć to na TYM filmiku może sobie obejrzeć. Kiedyś dość sporo robiłam ozdób tą metodą. Możecie je obejrzeć np. TUTAJ 

Jak wiecie na zabawę u Kasi w tym roku wybrałam sobie motyw choinki, a że u niej musi być coś haftowanego to oczywiście moje choinka taka jest. Ale już dwie inne ścianki mojej bombki to typowy patchwork. Tu jeszcze zdjęcie od góry i od dołu.A tak wygląda cała moja bombka do tej zabawy. 


i na zakończenie tradycyjnie już wszystkie moje choineczki od początku zabawy
Natomiast na zabawę u Małgosi nie ma obowiązku haftowania byle była to praca związana z Wielkanocą. Tak więc u mnie całe jajo zostało zrobione metodą patchworkową. 
Na górze tradycyjnie ozdobna szpilka a na dole ozdobny guzik.


 I oczywiście wszystkie moje prace przygotowane na tą zabawęI na dziś to wszystko,   pozdrawiam Was serdecznie i  dziękuję za wszystkie sympatyczne komentarze, choć wiele z Was zostawia go w odpowiedzi na mój komentarz. No cóż ktoś musi być ten pierwszy :-) 


You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...