Obserwatorzy

wtorek, 24 maja 2022

Nauka dziergania i supłania u Reni - maj

 Witam Was

Zapraszam na kolejną odsłonę moich  majowych prac u Reni.  Wytyczne majowe znajdziecie TU
W tym miesiącu Renia wymyśliła, że skoro w maju mamy Dzień Matki a potem zaraz Dzień Dziecka, to ma być praca jakakolwiek byle związana z tymi Świętami. 
Tak się składa że, moja mama i teściowa już nie żyją, a dzieci mam dorosłe, więc akurat tych Świąt nie obchodzę ale prace oczywiście zrobiłam. 
Tym razem będzie to chusta na szydełku. Tak się składa że, poniekąd jest to mój debiut, bo po raz pierwszy robiłam całą chustę ze schematu a nie jak poprzednie z filmiku. Chusta nazywa się Marii i jest autorstwa Joanny Pawlak  robiłam ją w ramach CAL- u na fb . Niestety to grupa prywatna więc pewnie linku i tak nie otworzycie, z wyjątkiem osób które należą do tej grupy :-)
Robię generalnie ciasno więc mimo iż kokonek miał 1200m długości to go zabrakło i musiałam dokupić.


Robiłam chustę szydełkiem Nr 4 mm . 
Pierwsze zdjęcie to mój początek  a właściwie koniec III części.


Wzór jest o tyle fajny, że w zasadzie obojętnie na której stronie chusta będzie noszona.  Tak wygląda z prawej strony.A tak z lewej 


i jeszcze zdjęcie w warunkach domowych 


Nie wiem, które zdjęcie Renia wybierze ale zrobiłam jeszcze kolaż jak by co.


I jeżeli chodzi o chustę to tyle. W razie pytań odpowiem oczywiście ale po 25 maja. 

Druga zabawa prowadzona przez Renię to całoroczny kocyk z resztek  włóczki. Nie ma w niej banerka, ale poczytać o tej zabawie możecie TU
Aktualnie po 5 miesiącach mój kocyk wygląda tak Jest go już całe 50 cm. Nie wiem czy wytrwam do końca roku, ale póki co robię.


Na dziś to już koniec, pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. 
Póki co mnie nie ma odpoczywam sobie w Egipcie, ląduję w Katowicach z 24 na 25 maja w nocy  piątek, 20 maja 2022

Choinka 2022 i Wielkanoc 2022 do 2023

 Witam Was 

Tak sobie myślę że niewiele brakowało abym musiała zrezygnować z jednej zabawy, ale Kasia dobra dusza postanowiła pomóc Małgosi w prowadzeniu nowej zabawy związanej z Wielkanocą. Co by tradycji stało się zadość najpierw wspólny banerek  Do zabawy związanej z choinką a prowadzonej przez Kasię zapraszać Was już nie trzeba. Dla przypomnienia, żabkę majową znajdziecie TUTAJ 

Jeżeli chodzi o zabawę Wielkanocną to zarówno jej wznowienie przez Małgosię  jaki żabkę na maj znajdziecie TUTAJ 
 
Co by tradycji stało się zadość najpierw moja praca  na Choinkę. Jak pamiętacie na ten rok wybrałam sobie widoczki. Lubię je wyszywać. A na maj przygotowałam kolejny Oprawiłam go w tradycyjnie w styropianowy medalion.


 Z drugiej strony tradycyjnie świąteczny materiał.


I wspólne zdjęcie dla KasiOraz wszystkie prace jakie powstały u mnie na tą zabawę.
Jeżeli chodzi o Wielkanoc to ponownie się pokusiłam o zrobienie serwetki z kurczakami  autorstwa Aurelii Lewickiej, Tu ją znajdziecie 
( po raz pierwszy robiłam ją dawno ale niestety z cieniowanych nici, znajdziecie ją TU )
Tym razem użyłam kordonka białego i to był strzał w dziesiątkę, w końcu coś na niej widać. Już nigdy nie zrobię niczego filetem z cieniowanych nici. Serwetka wyszła dość spora, bo całe 49 cm średnicy. Kolażu Wam tym razem nie pokarzę bo musiałbym się powtórzyć. To jest pierwsza moja praca w nowej odsłonie tej zabawy.

I w zasadzie na dziś już wszystko. Serdecznie dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze i oczywiście pozdrawiam Was serdecznie .

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...