Obserwatorzy

wtorek, 20 lipca 2021

Moje lipcowe kartki na kilka zabaw

 Witam Was

Dziś będzie bardzo papierowo a więc kartki na trzy zabawy. Jako pierwsze oczywiście kartki do mojej  zabawy. TU macie jej zasady. 


A w lipcu oprócz zadanych mapek obowiązuje nas kolor żółty i koronka.  Zasady i żabkę znajdziecie TUTAJ.


Jak to u mnie bywa, zrobiłam tradycyjnie po jednej kartce wg obu mapek. Nawet udało mi się zawrzeć w nich i pozostałe wytyczne.  W obu przypadkach żółta jest baza. Kartki jak to u mnie proste do bólu, tak żeby się dały wysłać w normalnej kopercie .

Ta do lewej mapki jest okolicznościowa


z koronki zrobiłam wstążkę na tulipanach
A ta do prawej mapki jest bożonarodzeniowa z wykorzystaniem hafcika bombki, który dostałam od jednej z Was w prezencie. 

I oczywiście kolaż karteczek. 
Druga kartkowa zabawa to zabawa u Uli "Co mi w duszy gra"W zasadzie wiele pisać nie trzeba bo wszystko mamy na benerku. Ula  wstrzeliła się z tym tematem jak by u mnie milion wygrała. Lubię kropki, kwadratową bazę, ramkę i koło. To prawie moje preferencje kartkowe, brakuje tylko napisu i półperełek, ale to w przepisie, natomiast u mnie są jako składniki dodatkowe. 
Jest kwadratowa baza i kropkiJest też koło w ramce :-)


I moja kartka w całej okazałości

I ostatnia już w lipcu zabawa kartkowa to ścinki u Zosi. Tym razem bawimy się w trójkąty. Ja postanowiłam zrobić kartkę w której tło będzie z trójkątów. 
Tym razem baza kwadratowa, do tej kartki wykorzystałam jedną z grafik jaką dostałam w ramach wymianki z Magdą. O dziwo nawet udało mi się ją w miarę prosto wyciąć.  Kartka prosta, ale mnie się ona chyba najbardziej podoba  :-)


 I na dziś już wszystko, powoli dobijam do końca z zabawami lipcowymi. Ale cóż mój lipiec jest o dwa dni krótszy niestety a bardzo nie lubię robić sobie zaległości. Ot taka paskudna natura :-)

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, tym co na urlopach i tym co dopiero mają urlop w sierpniu, życzę przede wszystkim zdrowia i pięknej pogody, nie koniecznie afrykańskich upałów.czwartek, 15 lipca 2021

Koronkowa Pandemia , podsumowanie #6 części i żabka do #7 części.

 Witam Was

Wszystko macie oczywiście w tytule. Zapraszam Was na koronkowe bożonarodzeniowe ozdoby przygotowane przez uczestniczki zabawy, którą prowadzę razem z Olą i Justynką 


 W półmetkowym czyli 6# jej odsłonie wzięło udział 20 osób.  Większym powodzeniem jak zawsze cieszyło się szydełko, które wybrało  13 osób. Frywolitka jest znacznie trudniejsza, wybrało ją 7 osób. W obu technikach prace przygotowała tylko 1 osoba, którą jest Karolina 

Podsumowanie  przygotowałam dla Was w podziale na techniki, które otwierają oczywiście inspiracje Organizatorek. 

I tak z szydełka inspirowała Was Ola , która przygotowała dla Was taką piękną śnieżynkęA to już Wasze cudne prace. 

Tereska 

Ula 


Beata


Wanda


Karolina

Ania Iwona Irena Agata 


Natomiast z frywolitki inspirowała Was Justynka a jej inspiracją były te cudowne ubranka na bombki .


 a u Was powstały takie cudeńka :

Moteczek 
 


 To czas teraz na inspiracje do części #7. Tym razem z szydełka  inspiruję Was  ja,  a z frywolitki Ola.

Jeżeli chodzi o szydełko to trudno nie będzie. Udało mi się znaleźć na Pintereście wzór na bardzo prostą śnieżynkę.  Robi się ją  migiem i ma tylko łańcuszek i normalne słupki. A kto powiedział że śnieżynki muszą być koniecznie białe ?? Ja swoje zrobiłam z białego kordonka muza 10 i stokrotki cieniowanej zielonej, żółtej   ze srebrną i złotą nitką.  Wszystkie szydełkiem 1,5 mm . We wzorze macie 9 ramion gwiazdki, ja zrobiłam tylko 8 i zredukowałam ilość słupków na samym początku do 24.
To co mi z tego wyszło 


Natomiast poniżej propozycja Oli z frywolitki

W wersji frywolitkowej naszej pandemii proponuję jako inspirację przepiękną śnieżynkę Robin Perfetti - link do wzoru>>. Osobiście uwielbiam jej wzory, są nie tylko piękne ale i bardzo dopracowane więc supła się z wielką przyjemnością. Postanowiłam wreszcie ogarnąć moje czółenka, na których zalegały resztki ponawijanych białych nitek i dlatego sporo łączeń i mniej perfekcji w moim wykonaniu, ale w końcu są wakacje, trzeba odpocząć od wszystkiego, od perfekcji też :-)Teraz Was już żegnamy i z niecierpliwością czekamy na Wasze koronki. 
Pozdrawiamy 
You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...